Bautech Posadki Przemysłowe i Dekoracyjne
Youtube Youtube Pinterest Facebook
Polish (Poland)English (United Kingdom)Russian (CIS)
Strona główna » Blat kuchenny

Mikrocement na Blat Kuchenny

Blat kuchenny, ciastka, kawa

 

Zastosowanie: blat kuchenny, blaty gabinetowe, parapety

 

Technologia: Mikrocement Creativo Baufloor®, wybierz kolor z palety

Powierzchnia: od 1 m2 wzwyż

 

Zdobywający rynek posadzkowy mikrocement zaskakująco często jest wykorzystywany do pokrywania kuchennych blatów. Przyjrzyjmy się przyczynom tego stanu rzeczy...

Po pierwsze mikrocement stosunkowo łatwo wykonać - czyli opłacają się nawet małe projekty, takie jak 2 metry kwadratowe blatu w kuchni, gabinecie do pracy, czy firmie. Warstwa mikrocementu ma jedynie 2-3 mm grubości a dzięki właściwościom tego materiału możliwe jest ułożenie go niemal na każdej powierzchni.

Drugi powód - tęknota za prostotą - po latach poroży na ścianach, dywanów tureckich, boazerii, wahadło odbiło w drugą stronę. Wszyscy chcą mieć we wnętrzach beton. A jak szybko pokazać otoczeniu, że jesteśmy trendy? Podłoga - typowe zastosowanie mikrocementu - znajduje się ok. 1,8 m od oczu oglądającego, a blat już tylko niecały metr. Zmiana podłogi oznacza remont; blat to projekt na kilka godzin. Dodatkowo mikrocement powinien mieć wzór - niby przypadkiem pozostawione i utrwalone ślady zacierania. Je też będzie lepiej widać na blacie niż na posadzce. W ten sposób doszliśmy do trzeciej przyczyny lawinowego wzrostu popularności mikrocementu w Polsce - lubimy mieć szybko.

Czwarty powód jest całkiem praktyczny - mikrocement jest szczelny - za sprawą dodatku żywic nie nasiąka wodą. To sprawia, że świetnie nadaje się na blaty, również kuchenne, często zalewane wodą, winem, kawą, sokiem z czosnku.

Jak więc zrobić blat kuchenny z betonu? Kupujemy zwykły drewniany blat (sklejka, lite drewno, OSB, MDF) a wynajęty posadzkarz, znający technologię, pokryje nam blat 2-3-milimetrową warstwą mikrocementu.

 

Wykańczasz dom, firmę, apartament czy nawet mikroapartament (kawalerkę)? Wystarczy odezwać się do nas. Jesteśmy producentem mikrocementu. Zapraszamy!

 

Zadaj pytanie

 

opakowania mikrocement

Opakowania z mikrocementem Creativo® firmy Bautech.

Nowoczesna kuchnia, blat kuchenny, wyspa

W nowoczesnej kuchni mikrocement na blat pasuje idealnie. Tu, gdzie mamy wyspę, jak na fot. blaty będą szczególnie duże, więc cena mikrocementu będzie korzystniejsza - ściągnięcie ekipy rozłoży się na większą powierzchnię. Alternatywnie rozważ pokrycie mikrocementem Creativo® mebli, ściany lub podłogi w hallu, salonie.

 

Butelka z winem, kieliszki, blat kuchenny, mikrocement

Mikrocement jest pokryty szczelnym lakierem bezbarwnym poliuretanowym, rozlane czerwone wino zetrzemy ściereczką.

 

Kuchnia w małym mieszkaniu, biurko, mikrocement, mapa świata

Aneks kuchenny w małym mieszkaniu - kawalerce. Stół-biurko z odwzorowanymi mikrocementem (pokryty blat i "nogi") kontynentami - mapą świata. Wykonane przy pomocy Creativo® w dwóch różnych kolorach. Udane zestawienie neutralnej szarości betonu z jasnym drewnem. 

 

Designerski kuchnio salon

Mikrocement sprawdzi się w designerskich kuchnio-salonach. W prezentowanej kuchni na podłodze jest gres wiekoformatowy, my sugerowalibyśmy jedną z naszych betonowych posadzek dekoracyjnych

 

Blat pokryty betonem: owoce, bakalie, stokrotki

Blaty pokryte mikrocementem mogą być gładkie albo ze wzorem - jodełką lub okrągłymi śladami zacierania. Na fot. widoczna mieszanina jodełki i krągłości. Kolor mikrocementu wybieramy z palety. Gdzie stosować? Na blaty w domu (w tym pomieszczenia mokre), w firmie.

 

Oldskulowy blat stołu pokryty mikrobetonem

Oldskulowy stół kuchenny też możemy pokryć mikrobetonem.

Kuchnia, ekspres do kawy, jasny mikrocement na podłodze

Starannie wykończona kuchnia, ekspres do kawy, jasny mikrocement na podłodze, która jest, naszym zdaniem, podstawowym zastosowaniem dla mikrobetonu.

 

Zadaj pytanie

 

Przykładowe realizacje

 

© 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone. BAUTECH sp. z o.o., ul. Staszica 25, 05-500 Piaseczno k. Warszawy tel. 22 716-77-91, fax 22 716-77-90 NIP: 522-000-09-96, Regon: 012547108, KRS nr: 0000166495 Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIV Wydział Gospodarczy KRS kapitał zakładowy: 51 000 PLN numer rachunku bankowego: PKO BP S.A. 57 1020 1068 0000 1502 0146 4957

Google+ | projekt i wykonanie: agencja interaktywna Intermedium.pl